Lipowo. Zmowa milczenia (2023)
Lipowo. Zmowa milczenia: Sezon 1 Lipowo. Zmowa milczenia sezon 1, odcinek 8

odcinek 8

41m
6,2 135
ocen
6,2 10 1 135
Lipowo. Zmowa milczenia
powrót do forum s1e8

Mam nadzieję, że ucieczka Wiery i nierozwinięcie wątku zabójstwa siostry Moniki to plany na kontynuację serialu. W końcu kiedy Daniel i Paweł dowiadują się, że tak naprawdę rzekomą lekarką od "problemów menstruacyjnych" była siostra Monika, to musieli połączyć kropki i chociaż rzucić podejrzenie na kogoś kto miał motywację - matka dziecka, ksiądz, w końcu może Wiera? Błędem scenariuszowym jest pominięcie wyjaśnienia roli Kojarskiego. Przez 5 odcinków budowali "napięcie" i aurę tajemniczości wokół Kojarskiego i Blanki po to zeby na koniec pokazać go w ostatnim odcinku przez minutę kiedy udostępnia klucz księdzu? Ten fałszywy brzuch Blanki to był pomysł na posiadanie dziecka bez ciąży. No ok. Wiedzieli czym zajmuje się ksiądz i "zamówili" u niego dziecko dla siebie, ale mimo wszystko - jedyne przewinienie seniora to dzikie orgie dla typów, którzy mogli mu coś dać? Po co mu w takim razie ten ochroniarz? Słabe. Nastawiłam się, że pokażą coś więcej, a tymczasem dowiadujemy się, że największym przestępcą jest ksiądz.

ocenił(a) serial na 6
Valentino_filmweb

Parę wątków niezamkniętych albo po prostu zbędnych. Romans drugiego policjanta z małolatą, sfrustrowany syn Kojarskiego, a nawet rodzina tego alkoholika mundurowego. Rozumiem, że w dużej mierze było to gubienie tropów, ale chyba niepotrzebne, bo przecież ksiądz i klasztor został tak przedstawiony już na samym początku, że chyba każdy widz o coś ich podejrzewał. Ale generalnie serial w porządku, przyzwoite zdjęcia i całkiem oryginalna intryga.

ocenił(a) serial na 3
LukaszJarosz25

Wątki, o których piszesz zostały zaczerpnięte z książki, tyle że w książce miały one sens i łączyły się z całością historii, a tutaj są jakoś tak bez ładu wrzucone i nie mają większego znaczenia. Dziwi mnie to, bo historia jest zupełnie inna od tej, która została opisana w książce, po co zatem włączać wątki, które nie mają znaczenia?

ocenił(a) serial na 2
LukaszJarosz25

Może mieli świadomość, że wychodzi im "lipny" serial i postanowili go przemontować, aby skrócić ilość odcinków. Ma to sens, bo w ostatnim odcinku w zasadzie jest już tylko odbębnienie najważniejszych wydarzeń prowadzących do finału i .... do zapomnienia.

ocenił(a) serial na 1
Valentino_filmweb

Chyba jako wypełniacz czasu te wszystkie wątki niedokończone. Żeby było 8 a nie 5 odcinków. Albo, żeby… nawiązywały do ksiazki w jakiś pokrętny sposób? Nie wiem i wiedzieć nie chce. Serial byłby ok gdyby był oderwany od Lipowa.
Policjanci i Weronika wykazali się konkretną tępotą- serio gwiazdka czy krzyżyk przy dacie nic im nie mówiły? Po prostu matołki.
Serial niezbyt równy, właściwie nie rozwiązali sprawy tylko dopadli księżulka. O tym, kto zabił, wie tylko Weronika.
Płaszczyzna psychologiczną, tak ciekawa w książkach, tutaj leży.
Serial dla fanów seriali może ujdzie. Dla fanów ksiazki nie. Niestety, mnie nie urzekł.

ocenił(a) serial na 3
Olinka_10

Myślę, że z tymi gwiazdkami i krzyżykami to było celowe zamierzenie żeby pokazać nieudolność policjanta ze wsi. W końcu to Weronika przyjechała ze stolicy, z Komendy stołecznej, co ma oznaczać, że pracowała nie byle gdzie. Tylko ona poznaje się na księdzu i klasztorze, nikt jej nie wierzy. Co nie zmienia faktu, że słabo to zostało przemyślane i pokazane i również po przeczytaniu książki jestem zawiedziona.

ocenił(a) serial na 1
Valentino_filmweb

Z tym, że wszechwiedzącą Weroniko-Emilio-Malwino-Klementyna też na to nie wpadła. I ok. Nie o to chodzi bo to czepianie sie. Po prostu sam serial nie spełnił oczekiwań. Przewidywalny, nudny, niepozamykane wątki. Mam nadzieję, że więcej nie będzie.

Olinka_10

A czy ja dobrze pamiętam, że w książce- Weronika nie miała nic wspólnego z policją?

ocenił(a) serial na 1
Andrzejek324

Tylko byłego męża. Poza tym miała swój gabinet psychologiczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones