PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779805}
4,4 12 550
ocen
4,4 10 1 12550
Belle Epoque
powrót do forum serialu Belle Epoque

Wszystko jest podkoloryzowane do bólu. Aktorzy grają niczym w teatrze.
Główny bohator: wygląd (bujny zarost, cylinder, rozpięty długi czarny płaszcz, tatuaże na ciele) i charakterystyka (awanturnik, wraca po latach po śmierci matki [w Tabu - ojca] do rodzinnego miasta) wydają sie żywcem zerżnięte z Tabu. Jednak podobieństwa na tym się kończą, gdyż twórcy na szczęście znali jedynie trailer Tabu w czasie kręcenia.
Drugi aspekt to zżynka z CSI z tą różnicą, że o 110 lat wcześniej. Mamy laboratorium, grupę laborantów, komisarza policji itp.
Ogólnie scenografia, choć zbyt kolorowa, czysta to jeszcze ujdzie na plus. Trochę w to włożyli. Jednak fabularnie cienko. Gra aktorów nie wprowadza klimatu. Scenariusz jest pozbawiony napięcia. W ogóle zagadka mnie nie interesowała, jej rozwiązanie także przyszło bez echa.
Dam serialowi jeszcze szansę i obejrzę do 3. odcinka. Jeśli będzie podobny poziom to niestety kończę oglądanie.
Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle.
Moja ocena: 5/10 (za chęci i scenografię).

Alex_Tyler

Czy wy oglądacie tylko jeden serial? Gdzie to ma jakikolwiek związek z "Tabu"? Bo ja go nie widzę. Widzę za to nieudolną podróbkę "Ripper Street" - procedural, wykorzystanie laboratorium i zapewne w dalszych odcinkach nowinek naukowych, nawet czołówka jest podobna

ocenił(a) serial na 2
blackfield1

Czytanie ze zrozumieniem aż tak boli? Wyraźnie sprecyzowałem gdzie zaczynają się podobieństwa, a gdzie kończą. Było to zrobione po to, aby trailer przypominał Tabu i przyciągnął ludzi przed ekran.

Alex_Tyler

Jedyne co łączy tych bohaterów, to, że są mężczyznami Nie rozumiem doszukiwania się na siłę podobieństw między tymi serialami skoro są zupełnie inne

ocenił(a) serial na 2
blackfield1

Jeszcze raz. W pierwszym poście napisałem, że główny bohater, który przybywa do rodzinnego miasta po latach po śmierci rodzica tu i tu jest podobny wizualnie - ma zarost, czarny cylinder, czarny rozpięty płaszcz, tatuaże i w obu trailerach snuł się po mieście i cmntarzu. Ten zabieg był po to, żeby serial kojarzył się z Tabu i przyciągnął widzów.

Alex_Tyler

To jest doszukiwanie się podobieństw na siłę Tak można zrobić z każdą postacią Wątpię, żeby twórców taki serial jak Tabu w ogóle interesował, bo to zupełnie inna koncepcja A sugerowanie, że zerżnęli pomysły z trailera Tabu jest śmieszny Wątpię, żeby mieli pojęcie o tym, że taki serial powstaje Jak już to inspirowali się "Ripper Street" i "Cooperem"

ocenił(a) serial na 2
blackfield1

Inspirowali się kilkoma serialami w tym RS. Pisałem o tym gdzie indziej. Po trochu ze wszystkiego zerżnęli, jednak bohatera z Tabu. Spodobał się im pewnie trailer, widzieli że ludzie chcą to zobaczyć to zrobili coś na kształt. Nie bez powodu sam Miszczak na gali porównał BE do Tabu.

Alex_Tyler

Jeśli Miszczak tak mówił, to dlatego, że chce coś teraz ugrać na popularności Tabu, a nie, że się nim inspirowali Pusty śmiech mnie bierze jak patrzę na te postacie w kontekście ich porównywania - wypucowany, uprzejmy dla dziwek i dla starych znajomych, pewnie moralnie nienaganny goguś kontra przebiegły, dziki, nieokiełznany, wyrywający serca wrogom, człowiek o nadnaturalnych zdolnościach . Gdzie oni są podobni? Bo mają tatuaże i noszą brudne płaszcze?

ocenił(a) serial na 2
blackfield1

Umiesz czytać ze zrozumieniem? To tak boli? CIĄGLE piszę o porównaniu wizualnym! Jak na podstawie trailera można było porównać charaktery? Po trailerze Tabu inspirowali się wyglądem Hardy'ego i wymyślili wygląd Małaszyńskiemu.

ocenił(a) serial na 1
Alex_Tyler

Twoje teorie są bzdurne, jak zaczęli robić tę nieszczęsną szmirę, to o Taboo jeszcze nikt nie słyszał, skąd kolega Paweł czerpał inspirację nie wiem, wiem, że na pewno nie od Hardy'ego, tak czy siak żle.

ocenił(a) serial na 2
piciu6

Trailer Tabu ukazujący sceny, ktore opisywałem jako zerżnięte pojawił się - 25 lutego 2016 r. tj. 1 rok i 2 mies. od teraz, czyli kilka miesięcy przed kręceniem Belle Epoque.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZYAQSlIhM4

Alex_Tyler

No dokładnie! Tym Tabu to aż w oczy kole, jaki kraj taki Tom Hardy...

Alex_Tyler

A wszystkie filmy o wojnie to chamska zżynka z "Iliady", a te o podróżach to bezczelny plagiat "Odysei".... Po kij cokolwiek czytać i oglądać, skoro wszystko już było.

nihil novi sub sole.....

Alex_Tyler

Copper, moi drodzy... Rżną głównie z Coppera dodając trochę Ripper Street. Zresztą sam Małaszyński w jakimś wywiadzie powiedział ze BE to konglomerat kilku roznych seriali zachodnich - dla mnie takie podejscie to absolutna zenada, ale jesli tworcy sie tego nie wstydza, a wrecz tym chwalą... to ja sie poddaje i odpadam.

Alex_Tyler

i wszyscy wiemy, ze Cielecka vel Konstancja robi wszytkich w ch...

ocenił(a) serial na 1
Alex_Tyler

Nieporozumienie to właściwe słowo, gra aktorska Małaszyńskiego udającego Hardego...parodia, tvn'owska szmira niestety.

Alex_Tyler

Kiepściutko, do Tabu i Ripper Street to się nawet nie umywa :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones