Olaf Lubaszenko

Olaf Sergiusz Linde-Lubaszenko

7,3
25 903 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Olaf Lubaszenko

Jako reżyser:
"Sztos", "Chłopaki nie płaczą" i "E=mc2" - niby kino komercyjne, ale wyreżyserowane z głową i morałem. Bardzo dobre kino, fajne dialogi, elementy humorustyczne, znakomita obsada i fajna reżyseria.
"Poranek Kojota" - taki średni, troche pusta historia, ale zrobiona pod względem reżyseri dobrze i nawet pasuje do tych trzech lepszych produkcji.
"Jest sprawa" i "Skarb sekretarza", "Kosmici" - no cóż troche słabe
, nawet strasznie.
"Król przedmieścia" - nie oglądałem to się nie wypowiadam.

Jako aktor:
Uważam, że jeden z najlepszych polskich aktorów napewno umieścił bym go w pierwszej 30 no góra 40.
Bardzo dobre role:

- Marcin Kroll w "KROLL"
- Kurant Kamil w młodości w "ŻYCIE KAMILA KURANTA"
- Tomek w "DEKALOG 6 i 10" i "KRÓTKI FILM O MIŁOŚCI"
- porucznik Niewczas w "TAM I Z POWROTEM"
- porucznik Czacki w "DEMONY WOJNY WG GOI'
- Olek Grom w "PIŁKARSKI POKER"
- Rafał Kulski, major UOP w "EKSTRADYCJA 2"
- Jura Baran w "ZABIĆ SEKALA"
- Janek w "CÓRY SZCZĘŚCIA"
- Gniecio Lipa w "BOŻE SKAWKI"
- Andrzej Kulik w "MOJA ANGELIKA"
- Ludwik Machl w "CZARNY WĄWÓZ"
- Tomek w "MARCOWE MIGDAŁY"
- Stanisław Olbrycht w "SFORA", "FAŁSZERZE. POWRÓT SFORY" i "BEZ LITOŚCI"
- Franek Relke w "POGRANICZE W OGNIU"
- Adam Karowski w "ŁUK EROSA"
- Rysiek Lewandowski w "SONATA MARYMONCKA"
- policjant Zawadzki w "STACJA"
- Stefek w "TABU"
- Krzyś "Młody w "PSY" (znakomity strzał w szyje, jedna z najlepszych scen w filmie)
- młody Antoni i Janek, syn Antoniego w "PAMIĘTNIK ZNALEZIONY W GARBIE"
- brat "Mata w "SŁOTKO-GORZKI"
- Mietek w "SZTOS"
- adiunkt Adam Horn w "OPERACJA KOZA"
- Stanisław Kosiński w "OPERACJA SAMUM"
- "Smutny" w "EGOIŚCI"
- Max Kądzielski w "E=mc2"
- reżyser Emil Baks w "RÓB SWOJE RYZYKO JEST TWOJE"
- prawnik Marek Zdzierski w "ZAKOCHANI"

Chyba najlepiej sprawdza się u Pasikowskiego i Wójcika.
Zdaje sobie sprawę, że wymieniłem ponad połowe jego ról, ale grzechem było by, którą kolwiek pominąć. Przyznam, że ostatnie 3 lata gra w samych gniotach, ale to nie zasłania jego znakomitych wcześniejszych ról.
10/10

użytkownik usunięty
Lukasz7890

Dodałbym jeszcze , role w "Kilerze" i "Kiler-ów,2-óch" gdzie zajebiście gra siebie samego.
Ogólnie aktor bardzo dobry , tylko masz racje ostatnie lata nie były dla niego zyczliwe , a jako reżyser ma u mnie 5 ["Sztos" nie podobał mi się , "Chłopaki nie płaczą - ginialna komedia z wyjątkowo dobrym Milowiczem i resztą] , Poranek Kojota - nędza , E=MC2 - widziałem początek nie był za dobry , Faceci do wzięcia - 2 , reszty nie widziałem.
Oczekuje na razie na "Drugi Sztos" , który podobno ma wyjźdź w przyszłym roku , ale "powstaje" od 2005]





Ogólnie 8/10.

Lukasz7890

Ja uważam,że Olaf Lubaszenko jest świetnym aktorem. Dziś aktor obchodzi 40 urodziny. Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin !!

Lukasz7890

Jest aktorem jak i reżyserem bardzo dobrym, najbardziej lubie "chlopaki nie płaszą", pomyśleć ze teraz skończył na "BS"....

MrBlack

Ja najbardziej z jego filmów lubię "Chłopaki nie płaczą" i "Poranek Kojota". "Sztos" i "E=mc2" były dla mnie nudne...

Goku

Jego najlepszy film to genialne "Chłopaki nie płaczą", potem "Poranek Kojota", E=mc2" i "Sztos". Nie oglądałem najnowszego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones